Służby

Charytatywna i pomocowa

Mimo, że nie jesteśmy dużym kościołem chcemy w jak najszerszym stopniu służyć lokalnej społeczności Pruszkowa i okolic i wywierać pozytywny wpływ. Od samego początku rozwijamy służbę charytatywną i pomocową współpracując ze świetlicą środowiskową PKPS w Pruszkowie, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Centrum Aktywności Lokalnej MOPS Pruszków. Organizujemy we współpracy z tymi instytucjami imprezy dla dzieci i rodziców, szkolenia i pogadanki dla emerytów i rencistów (rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie finansami, umacnianie małżeństw). Braliśmy udział w międzynarodowej akcji Gwiazdkowa Niespodzianka, w której setki dzieci ze świetlicy PKPS I TPD otrzymało świąteczne paczki, prowadziliśmy punkt rozdawnictwa żywności dla osób potrzebujących. Wspieramy osoby poszkodowane w pożarach i ofiary innych klęsk żywiołowych, nad którymi pieczę sprawuje MOPS Pruszków, malujemy mieszkania osobom starszym i niepełnosprawnym, staramy się być tam gdzie możemy służyć pomocą i radą.  Nie jesteśmy obojętni na potrzeby tych, którzy zwracają się do naszego kościoła osobiście o pomoc i wsparcie materialne, psychologiczne i duchowe. Myślimy też o tych, którzy mieszkają na innych kontynentach np. współorganizowaliśmy akcję pomocową dla dzieci w Gambii; dzięki ofiarności naszych członków, sympatyków oraz lokalnych biznesmenów do tego afrykańskiego kraju został wysłany kontener darów dla dzieci w tym sprzętu sportowego i artykułów biurowych.

Kurs dla narzeczonych

Oprócz działalności charytatywnej służymy społeczności Pruszkowa i okolic organizując kursy dla narzeczonych. Kurs ma pomóc wejść do przymierza małżeńskiego we właściwy sposób. Podczas spotkań z pastorem, (co dla wielu jest dodatkowym i miłym doświadczeniem) para narzeczonych wspólnie omawia takie zagadnienia jak: przymierze małżeńskie, wzajemne oczekiwania, prowadzenie rodzinnych finansów, rola męża i żony, rozwiązywanie konfliktów, budowanie dobrej komunikacji i oczywiście seks. Kurs nie ma charakteru suchych wykładów, jest raczej wspólną rozmową i ścieraniem się różnych zdań i opinii. Bonusem kursu jest możliwość przeprowadzenia specjalistycznych testów np. test dopasowania małżeńskiego, test na języki miłości, test kolorów osobowości etc. W kursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane pary, nie trzeba być członkiem, czy sympatykiem kościoła by wziąć w nim udział. Każdy jest mile widziany.

Opinie uczestników:

To naprawdę przyjemność napisać kilka słów rekomendacji dla pastora Jacka. Pastor Jacek jest wiernym i kompetentnym nauczycielem Słowa Bożego. Za każdym razem dużo wynosiłam ze spotkań z nim. Szczególnie dobrze wspominam czas naszej wspólnej modlitwy, gdzie wylewaliśmy szczerze nasze serca przed Bogiem. Pastor Jacek zajął się również przygotowaniem naszej ceremonii ślubnej i był bardzo otwarty na nasze pomysły.

Milena

Bardzo miło wspominam nasze spotkania. Pastor nauczał w bardzo ciekawy i klarowny sposób. Wszystkie nasze spotkania owocowały głębokimi przemyśleniami i rozmowami na poruszane tematy, natomiast szczególnie dotknęło mnie spotkanie, na którym pastor Jacek pomodlił się ze mną modlitwą oddania życia Chrystusowi.

Marcin

Kompetencje, profesjonalizm i poczucie humoru – tak w skrócie można opisać szkolenia przeprowadzone przez pastora Jacka. Pastor Jacek poruszał z nami zagadnienia tak istotne w życiu każdego małżeństwa, jak np. komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, czy Boży plan dla mężów i żon, a także wiele, wiele innych. Otwarty, bezpośredni, zawsze chętny do odpowiedzenia nawet na najtrudniejsze zdawać by się mogło pytania. Pastora Jacka Słabego śmiało można nazwać Markiem Gungorem polskiego poradnictwa chrześcijańskiego. Chętnie kontynuowalibyśmy małżeńskie dokształcanie na kolejnych sesjach pastora Jacka, tym razem już dla małżeństw z kilkuletnim stażem. Wiedzy i mądrości prosto z Nieba nigdy dość. Tymczasem serdecznie polecamy prowadzone przez Niego nauczania i szkolenia. 

Gosia i Piotr

Uczestniczyliśmy w naukach przedmałżeńskich u pastora Jacka. To, co możemy wspólnie z żoną powiedzieć, to to, że zajęcia z pastorem Jackiem były dla nas prawdziwą przygodą, a jednocześnie wielkimi porządkami przed nowym startem życia. Prowadzone na bardzo dobrym poziomie merytorycznie, duchowo oraz z humorem i mądrością, pomogły nam bardziej zrozumieć swoje oczekiwania, role oraz wyzwania, jakie nas czekają w przyszłości.

Aneta i Grzegorz


Indywidualne poradnictwo małżeńskie

Nasz pastor oprócz kursu dla narzeczonych udziela indywidualnych porad dla małżeństw i rodzin. Nie trzeba nikogo przekonywać, że często stajemy przed problemami, których sami nie umiemy, czy nie potrafimy rozwiązać pomimo wielu prób. Pismo Święte pokazuje nam, że nie ma problemów, w których Bóg nie byłby w stanie nam pomóc. Nasz pastor prowadzi służbę poradniczą dostępną dla każdego, bez względu na przynależność kościelną. Jeśli potrzebujesz takiej pomocy, chcesz porozmawiać z naszym pastorem, zapraszamy do kontaktu z nami.

Kościół Dziecięcy

Będąc żywym, kochającym Boga kościołem myślimy o następnych pokoleniach. Pragniemy by w ich sercach była miłość do Jezusa i chcemy ją przekazać dzieciom, tym młodszym w wieku przedszkolnym, jak i tym wieku szkoły podstawowej. Służbę też realizujemy poprzez zajęcia kościoła dziecięcego, gdzie nasze pociechy mogą poznawać Biblię, prawdy Bożego Słowa, modlić się, wielbić Boga w sposób dla nich atrakcyjny i zrozumiały.  Zajęcia kościoła dziecięcego odbywają się równolegle z naszymi nabożeństwami. O tym, że są to interesujące spotkania świadczą uśmiechy radości po każdym spotkaniu, bo podczas zajęć nie ma miejsca na nudę. Kościół dziecięcy to nie tylko niedziela, ale także wspólne wypady za miasto, imprezy rozrywkowe organizowane dla dzieci i inne wydarzenia. Nie byłoby to możliwe gdyby nie oddani Jezusowi i dzieciom wierni pracownicy i pracownice. Ogromy zapał, miłość, cierpliwość do młodego pokolenia jest w nich powiązane z odpowiednią wiedzą biblijną i pedagogiczną. W zajęciach i wydarzeniach mogą brać udział wszystkie dzieci, o ile została wyrażona na to zgoda ze strony rodziców lub prawnych opiekunów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat spotkań kościoła dziecięcego zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Grupy domowe

Nie ma zdrowego kościoła bez działających grup domowych zwanych inaczej małymi grupami. Tego rodzaju służba w naszym kościele systematycznie się rozwija. Podczas spotkania małych grup w luźnej, swobodnej atmosferze, przy kawie, herbacie, słodkościach rozmawiamy, czytamy Biblię, dyskutujemy, modlimy się. Podczas spotkań nie brakuje też humoru, śmiechu i dobrej zabawy, gdyż chrześcijaństwo nie jest nudne, ale przynosi ze sobą radość i pokój. Aktualne miejsca i terminy spotkań grup można uzyskać kontaktując się z kościołem.